Hakkımızda

Güney Elektrik Makine İnşaat Mimarlık Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin temelleri Elk. Müh. Nergis Güney ve Elk. Müh. M. Ulvi Güney tarafından 1988 yılı sonlarına doğru atılmıştır.

Önceleri; Bandırma merkezde bir iş hanında küçük bir proje çizim bürosu şeklinde Nergis Güney tarafından faaliyetine başlayan Güney Elektrik, 1989 yılından başlayarak, Elektrik İç tesisat projelerinin yanında, OG Trafo proje ve taahhüt işine de girerek faaliyet alanına taahhütü de ilave etmiştir.

İlerleyen yıllarda, gelen talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda, Bina tipi Trafo Postası montajı işlerine de girişmiş, bunun yanı sıra artan talep doğrultusunda Bandırma ve yakın çevresinde sanayi tesisleri montajlarına da girişerek, bu konuda da hizmet vermeye başlamıştır.

Özellikle ve öncelikle Bina tipi trafo postası montajı konusunda Bandırma ve yakın civarındaki boşluğu doldurmuştur.

1994 yılı sonunda şirketleşen kuruluşumuz, 1997 yılı eylül ayından itibaren şehrin işlek caddesi olan Atatürk Caddesi üzerinde mağaza açarak toptan ve perakende malzeme satışına da başlamıştır.

İlerleyen yıllarla birlikte, aldığı ve sonuçlandırdığı işler ve montajlarla, konusunda tercih edilen kuruluşlar arasında yerini alan Güney Elektrik, 2018 yılı Haziran ayında 17 Eylül Mahallesi, Şehit İlhan Güncan Caddesi No. 94/1 adresindeki kendi mülkü olan binada perakende ve toptan elektrik malzeme satış mağazası ve şirket merkez ofisini bir araya toplamış ve gücünü daha da artırarak OG-AG Elektrik tesisatında ve Malzeme satışı konusunda müşteri portföyünü de artırmak suretiyle çalışmalarına devam etmektedir.