Güney Elektrik Makine İnşaat Mimarlık Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin temelleri Elk. Müh. Nergis GÜNEY ve Elk. Müh. M. Ulvi GÜNEY tarafından 1988 yılı sonlarına doğru atılmıştır.

Önceleri; Bandırma merkezde bir işhanında küçük bir proje çizim bürosu şeklinde Nergis GÜNEY tarafından faaliyetine başlayan Güney Elektrik, 1989 yılından başlayarak, Elektrik İç tesisat projelerinin yanında, OG Trafo proje ve taahhüt işine de girerek faaliyet alanına taahhütü de ilave etmiştir.

İlerleyen yıllarda, gelen talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda, Bina tipi Trafo Postası montajı işlerine de girişmiş, bunun yanı sıra artan talep doğrultusunda Bandırma ve yakın çevresinde Sanayi Tesisleri montajlarına da girişerek, bu konuda da hizmet vermeye başlamıştır. Özellikle ve öncelikle Bina tipi trafo postası montajı konusunda Bandırma ve yakın civarındaki boşluğu doldurmuştur.

1994 yılı sonunda Şirketleşen kuruluşumuz, 1997 yılı eylül ayından itibaren şehrin işlek caddesi olan Atatürk Caddesi üzerinde mağaza açarak toptan ve perakende malzeme satışına da başlamıştır. Şirketimiz, lojistik imkanlarının daha rahat olduğu 17 Eylül Mahallesi, Şehit İlhan Güncan Cd. No. 94/1 adresine taşınmıştır.

İlerleyen yıllarla birlikte, aldığı ve sonuçlandırdığı işler ve montajlarla, konusunda tercih edilen kuruluşlar arasında yerini alan Güney Elektrik, 2006 yılından bu yana Bandırma ve çevresinin lokomotif gücü olan Gönen yolu üzerinde kurulan Bandırma Organize Sanayi Bölgesi ‘Elektrik İşletme ve Bakım Sorumluluğu’nu da üstlenerek OG-AG Elektrik tesisatında başarılı çalışmalara imza atmaya devam etmektedir.